0

М алшансън на зимната олимпиада за голямата звезда в алпийските ски Микаела Шифрин продължи и днес на слалома. Както и на гигантския слалом таки и днес фатална за нея се отаказа петата врата на първия манш. Американката, която явно трудно се приспособява към различния сняг в Янцин сега сбърка на петата врата, а 2 по-късно приключи и седна да плаче встрани от пистата. Шифрин е олимпиаска шампионка на слалом от игрите в Сочи 2014 и златна медалистка в гигантския в ПьонгЧанг 2018. Сега в Пекин последния й шанс за злато се очертава алпийската компинация на 17 февруари. Американката дойде в Пекин с амбицията да участва и в петте дисциплини, и да спечели 5 златни медала. Водачка в класирането в първия манш е Лена Дюр (Гер), следвана на 0,03 сек от Мишел Гизин (Швейц) и на 0,12 от олимпийската шампионка в гигантския слалом Сара Хектор (Шв). Нашето момиче Ева Вукадинова се наложи два пъти да кара в първия манш. В първото си спускане тя мина средата на трасето и отпадна. Оказа се, че в близост до една от вратите има доброволец, който бе забравил ключ за завиване на вратата в един от коловете. Заради това Ева получи шанс да кара втори път. Заради контузията на дясната ръка от гигантския слалом Вукадинова кара с шина и се виждаше, че няма как да боксира вратите. Вкрайна сметка нашето момиче завърши 49-а първия мавн. От 88 стартирали до финала на първия манш стигнаха 58. Вторият манш е от 7,45 ч българско време и ще бъде излъчен по БНТ 3 и Евроспорт1.